جزئیات خبر


در ایام دهه کرامت؛

پنجمین محموله ملزومات چوبی آستان قدس به شبستان حضرت فاطمه(ع) ارسال می‌شود

پنجمین محموله ملزومات چوبی آستان قدس به شبستان حضرت فاطمه(ع) ارسال می‌شود
1396/5/4

سرپرست شرکت صنایع چوب آستان قدس رضوی از ارسال پنجمین محموله ملزومات چوبی پروژه طرح توسعه شبستان حضرت فاطمه(ع) توسط این شرکت در ایام دهه کرامت خبر داد.
محمد جواد طبسی در کفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این محموله شامل انواع و اقسام درب و پنجره  های چوبی سنتی است.
وی ادامه داد: جنس این ملزومات از چوب ساج و شیشه و مزین به هنر گره چینی، آلات چینی، معرق با ترکیب کار شیشه های رنگی است.
طبسی درباره ویژگی های درب ها و پنجره های صحن حضرت فاطمه(س) گفت: این درب و پنجره ها تلفیقی از مهندسی مدرن صنایع چوب و هندسه های هنرهای معماری اسلامی اماکن مقدس است.
وی ادامه داد: چوب ساج برمه استفاده شده در این درب و پنجره ها از بهترین گونه پهن برگان است که منطبق با تغییرات آب و هوایی شهر نجف اشرف، بسار زیبا، مقاوم به آفات و حشرات و دارای مقاومت تنشی مکانیکی و خمشی بالا می باشد.
طبسی با اشاره به 4 محموله ارسال شده برای شبستان حضرت فاطمه (س) واقع در حرم حضرت علی(ع)، گفت: تا کنون 2 هزار متر مربع درب، چهارچوب و پنجره ارسال شده است.
وی ادامه داد: به دلیل بزرگی ابعاد، سهولت در حمل و نقل و مسائل فنی، اجزاء درب و پنجره محموله پنجم در محل کارخانه صنایع چوب آستان قدس رضوی بارگیری می شود و سپس در محل پروژه مونتاژ و نصب خواهد شد.
110-96

نظر شما