جزئیات خبر


در فاز نخست؛

1400 درب چوبی زائرشهر توسط شرکت چوب آستان قدس رضوی ساخته می‌شود

1400 درب چوبی زائرشهر توسط شرکت چوب آستان قدس رضوی ساخته می‌شود
1396/5/16

سرپرست شرکت صنایع چوب آستان قدس رضوی گفت: این شرکت ساخت هزار و چهارصد باب درب چوبی برای زائر شهر رضوی را بر عهده دارد.
محمدجواد طبسی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این درب‌ها رویه‌ای از جنس ماده پلیمری با نام مخفف ABS دارد که کاملا ضد آب می‌باشد و در برابر ضربات و صدمات دارای استحکام مناسب  است.
وی ادامه داد: ساخت درب‌های مذکور از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده و به مرور، پس از آماده شدن هر بلوک از زائر شهر، عملیات ساخت و نصب آن انجام می‌شود.
طبسی درباره تمایزات و شاخصه‌های این ملزومات در مقایسه با سایر تولیدات مشابه، گفت: ضد آب بودن و عدم خش‌پذیری، مهم‌ترین ویژگی‌های  درب‌های چوبی ساخته شده به شمار می‌رود.
وی با اشاره به فنون به کار رفته در این ملزومات، بیان کرد: رعایت اصول فنی نجاری و نیز بهره‌گیری از علم شیمی برای تولید رویه و چسب، از جمله این موارد به شمار می‌رود.
سرپرست شرکت صنایع چوب آستان قدس رضوی درباره سایر پروژه‌های در دست اجرای این شرکت طی سال جاری گفت: در ایام دهه کرامت امسال عملیات ساخت و تحویل حدود یکصد مترمربع درب و پنجره نفیس که مزین به هنرگره چینی ،آلات چینی مربوط به صحن جامع رضوی،صحن گوهرشاد،صحن قدس و رواق دارالحجه حرم مطهر حضرت رضا (علیه آلاف التحیه والثناء)انجام و همچنین  پنجمین محموله ملزومات چوبی  شامل درب و پنجره های نفیس پروژه طرح توسعه شبستان حضرت فاطمه(سلام ا...علیها) در حرم حضرت علی (علیه السلام) در نجف اشرف توسط این شرکت به کشور عراق صادر شده است که با احتساب محموله مذکور، تعداد درب و پنجره‌های ارسالی به 400 باب رسیده است.
 144-96

نظر شما